KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14773249
nr 1477 3249
Severin Nilson
(1846-1918), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus och vålmar. Signerad. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 4 juli 2022
kl 19:22:12
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr
Severin Nilson
Läs mer om Severin Nilson